Jsme tu pro vás!

+420 721 409 664, +420 775 944 778
Na telefonu jsme k dispozici bjmetal@seznam.cz, na e-mailu neustále!

Způsoby doručení

Osobní odběrZDARMA
ZDARMA BEZ MONTÁŽEZDARMA
PŘÍSLUŠENSTVÍ do 2 kg.300 Kč
POHONY A PŘÍSLUŠENSTVÍ do 15 kg604 Kč

SAMONOSNÉ POSUVNÉ BRÁNY

POSUVNÉ BRÁNY SAMONOSNÉ BEZ KOVÁNÍ
POSUVNÉ BRÁNY SAMONOSNÉ S KOVÁNÍM

Nabízíme dvě možnosti dodávky podle požadovaného vybavení :

 

Často se ptáte:

Co je a jak samonosná brána funguje?

Vjezdová samonosná posuvná brána je obecně konstrukce svařená z jeklu, která již jak podstata názvu napovídá, nepotřebuje pro své ovládání žádné další úpravy pro posuv.

Hlavním opěrným bodem samonosné brány je betonový základ v délce 1/3 šířky vjezdu, jenž je umístněn mimo tento prostor k němuž je připevněn pohon posuvné brány s nosnými vozíky a opěrný sloupek s horním vedením, které zajišťuje silonová oliva. Na rámu brány je uchycen ze spoda silnostěnný C profil ve kterém se pohybují vozíky s ložisky. Spolu tvoří pevný bod jenž ve spojení s ozubeným hřebenem umístěným na rámu brány zajišťuje pomocí elektrického pohonu její otevírání a zavírání. Celá konstrukce se pohybuje nad terénem a díky tomu odpadá nutnost mechanického čištění dráhy brány.

Využití samonosné brány je tedy především vhodné pro místa, kde není možné činit další zemní úpravy, tedy pojezdovou kolejnici jako je tomu u bran pojezdových. Stejně tak u pojezdové brány není potřeba druhý opěrný sloupek, který by ukončoval dráhu posunu a působil jako místo, kde již brána nemá pokračovat v zavírání.

Největší výhodou je možnost parkovat těsně za branou, protože tato se pohybuje v dráze ihned za plotem a nezabírá tak další potřebné místo na pozemku, jako je tomu např. u dvoukřídlých vjezdových vrat.

V celkové délce ale musíme počítat v místě, kam se bude brána otevírat s dostatečnou stranovovou rezervou, která je o 1/3 délky základu delší než máme samotný vjezd. Tento přesah tvoří nosnou část samonosné brány. Samozřejmostí je možnost vybavení samonosné vjezdové brány otevíráním na dálkové ovládání, čímž můžete běžně tuto automatickou bránu ovládat z pohodlí vozu, garáže či domu.

Samonosné posuvné brány dodáváme v různých délkách a provedeních, pro soukromníky v rodinných domcích, chatách či jiných rekreačních sídlech, tak i pro firmy.